Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Право на пенсію

27.10.2015
Доброго дня!
Моїй матері за віком ( 57,6 років) час набувати статус пенсіонера, однак за весь період трудової діяльності у трудовій книжці зазначено лише декілька записів і робочий стаж становить 10 років. Хоча, працювала вона, як і всі у кінці 90-х без оформлення...
Підсткажіть, чи має вона право на пенсію чи лише, за спливом часу на державну допомогу, відповідно до ЗУ "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", тобто, у 63 роки?
Зазадалегідь вдячна.

Прийняті відповіді

27.10.2015
Доброго дня.
Ваша мама зможе отримати право на пенсію лише у кількох випадках:
1. Підтвердити трудовий стаж за відсутності записів в трудовій книжці. Яким чином це робиться детально розписано в статті: Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній
2. Або купити недостатній страховий стаж (з 4 квітня 2013 року це можна зробити за попередні періоди)Тобто людина може не лише наперед укласти угоду щодо добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а сплатити внески за попередні періоди, під час яких не перебувала у трудових відносинах. Щоправда, у такому разі єдиний соціальний внесок доведеться сплатити однією сумою.
Для укладення угоди потрібно звернутись у Податкову інспекцію, із собою мати паспорт, ідентифікаційний код, трудову книжку та довідку із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру форми ОК-5, яка надається Пенсійним фондом.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 587
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти