Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

пенсия

26.02.2016
Добрый день! В 2016 году выхожу на пенсию на общих основаниях в возрасте 60 лет. Трудовой стаж с 1975 года. В период с 1986 по 2000 года имел зарплату в несколько раз выше, чем по стране, соответственно мои отчисления в солидарную систему пенсионного обеспечения большие. С 2000 года по настоящее время коэффициент моей зарплаты в основном невелик. Кроме этого выяснилось, что работодатель с 10.2003 г. по 01.2012 г. не отчислял ЕСВ, хотя в трудовой книжке запись о приеме имеется. Из этого следует, что на момент выхода на пенсию мой страховой стаж вместо положенных по законодательству 35 лет, будет чуть больше 32. У меня вопрос: будет ли моя пенсия в дальнейшем пересчитываться, индексироваться в связи с ростом зарплат, цен на товары и услуги ? И второй вопрос: могут ли мне рассчитать часть пенсии по моему желанию и предоставлению справок о зарплате за период до 2000 года в соответствии с Законом Украины "О пенсионном обеспечении" ?

Прийняті відповіді

24.03.2016
Доброго дня.
1. Так, ваша пенсія буде підлягати індексації, а також згідно частини 2 статті 42 Закону України №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, щороку починаючи з 1 березня поточного року у разі, якщо середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за минулий рік зросла, здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій із застосуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, підвищеної на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.
2. На жаль, з 1 січня 2016 року до розрахунку пенсії беруться лише дані з системи персоніфікованого обліку, тобто після 1 липня 2000 року, крім випадків, коли страховий стаж після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 370
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти