Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Право жінки на пенсію відповідно до ЗУ “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”

21.01.2015
Чи має право жінка-журналіст, яка працює у районній газеті 12 років, має загального стажу 35 років, на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” при досягненні загальновстановленого пенсійного віку?

Прийняті відповіді

21.01.2015
Так. При нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю. Якщо районна газета, в якій працює особа, яка відноситься до комунального засобу інформації пенсію буде призначено за нормами Закону "Про державну службу".

Відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби (затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби") стаж роботи журналіста в державних і комунальних засобах масової інформації, обчислений відповідно до Порядку обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років і призначення пенсій журналістам державних і комунальних засобів масової інформації та державних інформаційних агентств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 р. № 377, зараховується до стажу державної служби.

Тобто, при дотриманні вищезазначених жінка набуде право на призначення пенсії за нормами Закону України “Про державну службу”.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 504
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти