Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Право жінки-журналіста на пенсію по ЗУ "Про державну службу"

21.01.2015
Чи матиме право жінка - журналіст державного ЗМІ на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” при досягненні пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"?

Прийняті відповіді

21.01.2015
Так. При нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю (ст. 16 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”).

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу”, на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема, жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців.

При дотриманні вищезазначених умов жінка набуде право на призначення пенсії за нормами Закону України “Про державну службу”.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 587
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти