Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Переход с пенсии по выслуге на пенсию по возрасту

22.04.2015
8 лет тому назад я ушел на пенсию по выслуге лет, как пед работник, и как только мне в этом году исполнилось 60 лет я обратился за перерасчетом и переводом меня на пенсию по возрасту в ПФ ,но мне было сказано ,что в этом случае я буду получать меньше.Как это может быть или это очередной развод ?

Прийняті відповіді

19.05.2015
Алгоритм обчислення розміру пенсії для пенсії по вислузі років та для пенсії за віком – однаковий.

Різниця лише в тому, що за наявність спеціального стажу (освіта) особа має право отримувати пенсію до досягнення нею 60-ти річного віку.

Але, з жовтня 2011р. було проведено зміни в пенсійному законодавстві (за Тигипка), згідно із якими показник необхідного страхового стажу при призначенні пенсії за віком змінено для чоловіків з 25 на 35 років (стаття 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Таким чином, понаднормового стажу після цих змін у особи стає на 10 років менше і, тому, одна із складових – «Надбавка за понаднормовий стаж», однозначно зменшується (якщо Ви протягом цих 8-ми років не працювали та не набули додаткового страхового стажу).

Згідно із законодавством, переведення з одного виду пенсії на інший регулюється ч.3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

В статті 45 не зазначено, що при переведенні застосовується норма діючого на сьогодні законодавства.

Якщо пенсіонер зазначить у заяві, що переведення провести за матеріалами пенсійної справи, то при переведенні повинні бути використані норми законодавства, що діяло на момент первинного призначення Вам пенсії.

Таким чином, розмір пенсії у Вас не повинен зменшитися. Але, вірогідніше, й не підвищиться ( якщо Ви протягом цих 8-ми років не працювали та не набули додаткового страхового стажу)

Радимо звернутися до ПФУ з офіційним запитом щодо цього питання.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 587
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти