Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Наукова пенсія при наявності більше 20 років стажу

22.01.2015
Чи матиме право на призначення наукової пенсії чоловік, який працює на науковій посаді понад 20 років, у лютому 2014 р. досяг 60 років, а в березні поточного року його звільнено у зв'язку із скороченням чисельності штату?

Прийняті відповіді

22.01.2015
Особа матиме право на дострокове призначення наукової пенсії.

Оскільки, статтею 24 Закону "Про наукову діяльність" визначено, що право на наукову пенсію мають, зокрема, чоловіки 1954 року народження після досягнення ними 61 років за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування (для чоловіків — 35 років), у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років.

Відповідно до ст. 49 Закону "Про зайнятість населення" працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи роботодавця, яким на день вивільнення залишилося не більше півтора року до встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування пенсійного віку або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно, зокрема, до Закону про наукову діяльність, за умови їх реєстрації в територіальному органі державного центру зайнятості та відсутності підходящої роботи, гарантується право на достроковий вихід на пенсію, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 517
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти