Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Виплата пенсій призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

  • 4292
  • Версія для друку
  •  

УВАГА!
Тимчасово! У період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року  особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України""Про державну службу""Про прокуратуру""Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються".
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
(ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)

 * З 1 січня 2017 року пенсії, що призначаються відповідно до Закону, України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку).

УВАГА!
Пенсіонерам, які мають прибуток від заняття підприємницькою діяльністю, надбавки до пенсії, передбачені непрацездатним членам сім’ї відповідно до пункту "а" частини першої статті 16 та пункту "а" частини першої статті 24 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не нараховуються".

Відповідно до статті 52 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі -Закон) пенсіонерам з числа військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей пенсії виплачуються за місцем фактичного проживання пенсіонера.

Виплата пенсій військовим пенсіонерам проводиться безпосередньо на їх рахунки, відкриті за місцем фактичного проживання в ВАТ «Ощадбанк» (особи, які раніше отримували пенсію поштою, мають право й надалі користуватися послугами підприємств поштового зв’язку).

Під час перебування «військового» пенсіонера на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі) (стаття 56 Закону):

  • йому виплачується 25% призначеної пенсії.

У випадках, якщо розмір його пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менш як 25% призначеної пенсії.

Якщо у пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім’ї, зазначені у частині четвертій статті 30 Закону, які перебувають на його утриманні, пенсія виплачується в такому порядку:

  • 25% пенсії - самому пенсіонерові;
  • інша частина пенсії, але не більш як 50% призначеного розміру пенсії - зазначеним членам сім’ї.

Частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії пенсіонеру та членам його сім’ї, перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою.

Дітям-сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв’язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки у банку.

Іншим дітям, які перебувають на повному державному утриманні:

  • виплачується 50% призначеної пенсії у зв’язку з втратою годувальника та перераховується на їх особисті рахунки у банку;
  • частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв’язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально – виконавчої служби України виплата пенсії на час такої служби не припиняється (стаття 2 Закону).

Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсії здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації.

Приклад

Дитина-сирота отримує пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і перебуває на повному державному утриманні в будинку-інтернаті.

Її пенсія буде перераховуватись на її особистий рахунок в банку в повному розмірі (стаття 56 Закону).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Підрозділ "Пенсії осіб, звільнених з військової служби"