Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Стаж роботи на посаді судді

  • 2713
  • Версія для друку
  •  

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах.

До стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді (стаття 131 Закону " Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон)):

  • судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України;
  • члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби (Постанова КМУ від 3.05.1994 р. № 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби").

Судді, які були призначені чи обрані на посаду до набрання чинності Законом (тобто до 03.08.2010), зберігають порядок визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом, тобто відповідно до норм статті 43 Закону "Про статус суддів"

Приклад

Чи буде зарахований період роботи на посаді судді у відомчому арбітражі в Міністерстві торгівлі УРСР з вересня 1994 року по серпень 1996 року до необхідного стажу судді, після виходу у відставку?

Так. Відповідно до Закону, до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

При цьому, для того щоб вийти у відставку суддя має мати стаж роботи на посаді судді не менше 20 років.

 

Якщо суддя має стаж роботи на посаді судді 20 років, в тому числі і до 03.08.2010.

Згідно норм статті 138 Закону суддя, який не досяг пенсійного віку, має право вийти у відставку та отримувати неоподатковуване  щомісячне  довічне грошового утримання. При цьому, стаж на посадах судді, набутий до набрання чинності Законом (тобто до 03.08.2010), визначається відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності Законом "Про статус суддів".

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали