Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Стаж роботи на посаді судді

  • 2954
  • Версія для друку
  •  

До стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді (стаття 137 Закону " Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон)):

  • судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України, судді Конституційного Суду України;
  • члена Вищої ради правосуддя, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • судді в судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

 

Приклад

Чи буде зарахований період роботи на посаді судді у відомчому арбітражі в Міністерстві торгівлі УРСР з вересня 1994 року по серпень 1996 року до необхідного стажу судді, після виходу у відставку?

Так. Відповідно до Закону, до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

При цьому, для того щоб вийти у відставку суддя має мати стаж роботи на посаді судді не менше 20 років.

 

Якщо суддя має стаж роботи на посаді судді 20 років.

Згідно норм статті 142 Закону суддя, який не досяг пенсійного віку, має право вийти у відставку та отримувати неоподатковуване  щомісячне  довічне грошового утримання.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали