Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Порядок призначення (перерахунку) та виплати пенсій призначених відповідно до Закону "Про прокуратуру"

  • 7020
  • Версія для друку
  •  

Прокурорам і слідчим, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їхнім вибором, у тому числі на умовах, передбачених статтею 37 Закону "Про державну службу" (стаття 50-1 Закону "Про прокуратуру" (далі - Закон)).

УВАГА! З 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Крім того,з 1 січня 2015 року не проводиться перерахунок таких пенсій
(Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII).
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, продовжуватимуть виплачувати у раніше встановленому розмірі.
Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року та, які на даний час працюють на посадах, що давали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, після звільнення буде поновлено виплату призначеної пенсії.

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах. (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього закону

Виплата пенсій прокурорам та слідчим здійснюється за рахунок різних джерел фінансування.

 

Джерела фінансування пенсій прокурорам та слідчим

за рахунок коштів Пенсійного фонду Україниза рахунок  коштів Державного  бюджету  України

  Частина пенсії,  що  не  перевищує  розміру  пенсії   із солідарної системи,  що призначається відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування"

Частина пенсії,  що перевищує розмір пенсії із солідарної системи

 

УВАГА!
Тимчасово! У період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року діятиме новий порядок виплати пенсій (Закон України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»):

  • У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про прокуратуру», розмір якої перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1611 грн. (1074 грн. х 1,5), виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність – 1611 грн.
  • Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється у розмірі, обчисленому відповідно до Закону про прокуратуру.

 

ЦЕ ВАЖЛИВО!
Пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.

 

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми (на будь - якій роботі вони будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі):

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Приклади

При яких умовах та в які строки проводиться перерахунок пенсій працівникам прокуратури?

 Відповідно до статті 50-1 Закону "Про прокуратуру", призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Заявник одночасно набув право на призначення пенсії відповідно до Закону "Про державну службу" та Закону "Про прокуратуру".

У цьому випадку особі буде призначена  лише одна пенсія на умовах одного з цих законів.

 

Якщо прокурор або слідчий вчинив корупційне правопорушення, пов'язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Йому може бути призначена пенсія за віком на умовах, визначених Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)