Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону "Про державну службу"

  • 3440
  • Версія для друку
  •  

У разі смерті державного службовця непрацездатним членам його сім'ї, які були на його утриманні призначається пенсія по втраті годувальника, яка обчислюється у відсотках від суми заробітної плати померлого годувальника з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (стаття 37 Закону).

До непрацездатних членів сім'ї належать особи, визначені у Законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Дітям пенсія по втраті годувальника відповідно до Закону "Про державну службу" (далі - Закон) призначається незалежно від того, чи перебували вони на утриманні померлого годувальника чи ні, якщо годувальник отримував, або мав право отримувати пенсію згідно Закону.

Умови призначення пенсія по втраті годувальника:
  • смерті особи у період проходження державної служби;
  • наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років.

 

Розміри пенсій у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону "Про державну службу"

Кількість непрацездатних членів сім'їРозмір пенсії у відсотках від суми заробітної плати померлого годувальника

на одного

70%

на двох і більше

90%.

Приклад

Державний службовець (чоловік), який має стаж державної служби не менше 10 років, помер у період перебування на державній службі.

Дружина померлого державного службовця має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника при умові, що вона була на його утриманні, або сумісно проживала. Якщо у померлої особи були діти, вони мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника незалежно від того, чи були вони на його утриманні. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника буде призначена дружині у розмірі 70% заробітної плати померлого годувальника (у разі відсутності інших утриманців).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)