Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Заробітна плата для призначення пенсій державним службовцям

  • 2918
  • Версія для друку
  •  

Заробітна плата державних службовців складається з (стаття 33 Закону «Про державну службу» (далі - Закон)):

  • посадових окладів;
  • премій;
  • доплати за ранг;
  • надбавок (за вислугу років на державній службі).

Заробітна плата під час призначення пенсій відповідно до Закону визначається згідно спеціального порядку. (Порядок, затверджений Постановою КМУ від 31.05.2000р. №865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (із змінами відповідно до Постанови КМУ №112 від 25.03.2014р. "Про внесення змін до деяких Постанов КМУ з питань пенсійного забезпечення").

 

Порядок врахування заробітної плати для призначення пенсій згідно Закону "Про державну службу"

Складові заробітної платиОсобам, які на час звернення за призначенням пенсії є державними службовцямиОсоби, які мають не менше 20 років державної служби і які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями

посадовий оклад, надбавка за ранг та за вислугу років

в розмірах, установлених на день призначення пенсії

премії та надбавки (крім посадового окладу, надбавок за ранг та за вислугу років)

за останні 60 календарних місяців такої роботи поспіль перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв упродовж цього періоду на такій роботі

 

можуть бути враховані в середніх розмірах, які склалися на відповідних посадах у державному органі в місяці звернення за призначенням пенсії

Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається діленням загальної суми цих виплат за 60 календарних місяці роботи поспіль перед зверненням за пенсією на 60.

Розмір заробітної плати державних службовців, яка враховується при обчислені пенсії відповідно до Закону залежить від дати звернення за призначенням пенсії, тобто від дати коли, відповідно до рішень КМУ, відбулось підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

Останнє підвищення заробітної плати державних службовців було проведено з 1.02.2008р. (Постанова КМУ від 06.02.2008р. №34 "Про внесення змін до деяких Постанов КМУ").

Якщо розмір посадового окладу працівника державного органу, що фінансуються з бюджету, нижчий від визначеного Законом "Про Державний бюджет" на відповідний рік розміру мінімальної заробітної плати, посадовий оклад установлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати (Постанова КМУ від 20.05.2009р. №482 "Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету")."

Приклад

Громадянин К. звільнився з посади головного спеціаліста райдержадміністрації у жовтні 2009р. На момент звільнення посадовий оклад становив 680 грн. У березні 2014р. він звернувся за призначенням пенсії державного службовця.

В довідці про заробіток гр. К. буде зазначено посадовий оклад за посадою головного спеціаліста на березень 2014р. — 1218 грн, тобто у розмірі мінімальної заробітної плати (відповідно до Постанови КМУ від 20.05.2009р. №482 "Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету")

Разом з тим, на бажання громадянина К. надбавки та премії можуть бути враховані за останні 60 календарних місяці роботи на державній службі.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Запитання по темі